تولید محتوای غنی، در حوزه حکمرانی اسلامی

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۱ کد : ۱۳۳۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۹۰
تولید محتوای غنی، در حوزه حکمرانی اسلامی

به منظور آشنایی و استفاده از ظرفیت‌های پژوهشگاه فقه نظام در حوزه‌های حکمرانی اسلامی، رئیس و معاونین مدرسه حکمرانی شهید بهشتی ضمن بازدید از تولیدات پژوهشگاه فقه نظام با حضرت آیت الله اراکی دیدار و گفتگو کردند. در ابتدای این دیدار دکتر بختیاری گزارش مختصری از ماموریت‌ها، عملکرد و فعالیت به محضر ایشان ارائه نمود و در ادامه معاونین آموزش و پژوهش مدرسه به ترتیب گزارشی از فعالیت های آموزشی و پژوهشی مدرسه ارائه نمودند.

آیت الله اراکی ضمن تشکر و عرض خداقوت به مسئولان مدرسه بیان کرد: اصل ایده مدرسه حکمرانی ایده بسیار خوبی است. این مدرسه حکمرانی همت بزرگی است. بحثی که باید در مورد آن فکر شود این است که آیا فقط سطح مدرسه در این حوزه کفایت می کند یا ما دانشگاه حکمرانی نیاز داریم با رشته‌های گوناگون. یکی مسئله خود نظریه حکومت در اسلام است که این خودش بحث تخصصی می‌طلبد. الان در حکمرانی هنوز اصول بنیادی، مبانی اصلی، اصول موضوعه و بدیهیات هنوز مورد بحث است. به هر حال کار شما کار بسیار مهم و کار بسیار سختی است. ما در پژوهشگاه فقه نظام با تمام توان در خدمت شما هستیم. هر پژوهشی که در پژوهشگاه قابل استفاده است با دوستان بنشینید و چارچوب آن را ببندید. من هم می‌توانم فرصت‌هایی را در اختیار عزیزان بگذارم.

در پایان جلسه حضرت آیت الله اراکی ضمن قبول دعوت مدرسه مبنی بر تدریس حکمرانی اسلامی برای اساتید و حکمرانان، برای توسعه و موفقیت مدرسه دعا فرمودند. ‌‌‌‌‌‌‌


نظر شما :